Sık Sorulan Sorular

 

 

Fiyat listesi gönderebilir misiniz?

Tüm motorlarımız gürültü, gerilim ve şaft gibi farklı ihtiyaçlara göre özelleştirilirler. Fiyat da enflasyon ve borsaya göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla bir fiyat listesi sağlamamız gerçekten zor. Ayrıntılı gereksinimlerinizi ve yıllık miktarınızı paylaşabileceğiniz takdirde, sunacağımız teklifi görebilirsiniz.Fiyat teklifi için telefon açabilir yada mail atabilirsiniz.

Gerekli bilgileri verirsek yeni motorlar geliştirebilir misiniz?

Evet. Performans, boyut, miktar, hedef fiyat vb. gibi ayrıntılı gereksinimleri paylaşırsanız tarafımızca gerekli değerlendirmeler yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Düz veya D-kesim mili gibi, motor üzerinde özel bir milin yapılması mümkün müdür?

Evet. Milin nereye yerleşmesini istediğinizi belirtebilirsiniz. Şaftın üzerinden bir delik mi, milin üzerine takılmış bir dişli veya kasnak mı, yoksa özel boyutlu bir mil mi istediğinizi de belirtebilirsiniz. Minimum sipariş şartları geçerli olabilir.

Motorlarınız jeneratör olarak kullanılabilir mi?

Evet, DC fırça tipi motorlar jeneratör olarak kullanılabilir. Dezavantajı, çok düşük voltajlar sunmasıdır. Yardım almak için başvurunuzu tartışmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Motorlar / redüktörlü motorlar endüstriyel uygulama ortamlarına dayanabilir mi?

Ürünlerimiz, fabrika otomasyonu, otomotiv el aletleri, montaj fabrikaları, talaşlı imalat uygulamaları, yarı iletken tesisler, HVAC ve robotik gibi çeşitli endüstriyel ortamlarda kullanılmaktadır. Tıbbi ve diş uygulamaları için otoklavlanabilir motorlar / redüktörlü motorlar da temin edebiliriz. Uygulamanız aşırı bir ortamda kullanılmak üzere bir motor / redüktörlü motor gerektiriyorsa, uygulama için en uygun ürünü öğrenmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Motorlarınız nominal gerilim dışında başka bir şeyle sürülebilir mi?

Evet. DC motorlar (fırça ve fırçasız) çok doğrusal bir davranışa sahiptir: bir motorun hızı, uygulanan voltajla doğru orantılıdır. Fırça DC motorları için, veri tablolarımızda verilen önerilen maksimum hızdan daha hızlı çalışmamak tercih edilir. Bu nedenle voltaj tercihen nominal voltaja veya daha düşük voltaja yakın olmalıdır. Motor ömrü, çalışma hızından etkilenir, motoru daha düşük gerilimlerle çalıştırmak, tüm fırça tipi motorlar için daha az fırça / komütatörün aşınması demektir. Bununla birlikte, uygulamanız daha yüksek hız performansı gerektiriyorsa, motorun aşırı çalıştırılması mümkündür. Bu, beklenen ömür pahasına hızını artıracaktır. DC fırçasız motorlar için fırça değiştirme yoktur ve ömrü etkileyen ana katkısı bilyeli yataklardır. Bununla birlikte, manyetik tasarımımız nominal hız aralığında demir kayıplarını optimize eder. Demir kayıpları hız kare ile orantılıdır. Motoru nominal hızdan 1.5 kat daha fazla hızla çalıştırmak, demir kayıplarını 2,25x faktörüyle arttıracak ve verimliliği ve genel motor performansını büyük ölçüde azaltacaktır. Daha iyi dinamik performans elde etmek için, kademeli motorlar çoğunlukla kıyıcı modunda daha yüksek gerilimle kullanılır.